Dr Marek Koenner

radca prawny

Jestem radcą prawnym i specjalizuję się w prawie medycznym. Ale pomoc prawną świadczę podmiotom leczniczym i lekarzom w różnych sferach ich działalności...
[Więcej >>>]

Ryzyko prawne w podmiocie leczniczym

Marek Koenner04 listopada 2013Komentarze (0)

Zapewne wielu zarządzających podmiotami leczniczymi zajmuje się analizą ofert ubezpieczycieli i brokerów ubezpieczeniowych. Tematem niezwykle aktualnym jest również akredytacja. Generalnie popularnym zagadnieniem jest efektywne zarządzanie, a jednym z jego elementów jest również zarządzanie ryzykiem.

I niejednokrotnie, mowa jest o ryzyku finansowym, ale – o dziwo – aspekt prawnego ryzyka pozostaje gdzieś na uboczu tych rozważań. Dlatego też dzisiaj chciałbym napisać kilka słów o tym, jak to ryzyko wygląda z perspektywy prawnika.

Otóż do prawnika często przychodzimy, podobnie jak do lekarza, w sytuacji już zaistniałego zagrożenia. Nie myślimy o pomocy prawnej w kontekście prewencji.

A warto nad tym się zastanowić.

W odniesieniu do błędów stricte medycznych decydująca jest wiedza medyczna. Prawnik może zaś jedynie przeprowadzić przez meandry polskiego wymiaru sprawiedliwości.

W wielu sytuacjach konieczna jest również właściwa komunikacja.

Zarówno w odniesieniu do całego systemu zapobiegania, właściwej reakcji, procedur – zdecydowanie zbudowanie tego systemu wymaga kooperacji i rady prawnika.

W dzisiejszych czasach pomoc taka może być udzielona on-line. Czasem konieczne jest szkolenie, które również on-line może być przeprowadzone.

Gorąco namawiam więc do współpracy w zakresie zarządzania ryzykiem w podmiocie leczniczym.

 

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Marek Koenner w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 comments… add one now }

  Leave a Comment

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Marek Koenner w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Previous post:

  Next post: