Dr Marek Koenner

radca prawny

Jestem radcą prawnym i specjalizuję się w prawie medycznym. Ale pomoc prawną świadczę podmiotom leczniczym i lekarzom w różnych sferach ich działalności...
[Więcej >>>]

Ryzyko a bezpieczeństwo prawne lekarza a informatyka

Marek Koenner25 kwietnia 20142 komentarze

Wiem, że jesteście zarzucani ofertami nowych rozwiązań informatycznych. Dla lekarzy, gabinetów, klinik tworzone są teraz aplikacje i różne rozwiązania mające usprawnić prowadzenie działalności.

Czy jednak nabywając te produkty pamiętacie o bezpieczeństwie prawnym? Czy czujecie, że zwiększa się Wasze poczucie bezpieczeństwa? Czy raczej  odwrotnie – poziom ryzyka?

I jak rozwiązana zostaje kwestia oświadczeń pacjentów? Czy podpisy pacjentów na zgodach na leczenie składane są zawsze na papierze?

A jeżeli zbieracie od pacjentów podpisy na papierze, to jak rozwiązujecie problem przechowywania dokumentacji, skoro reszta jest w formie elektronicznej?

Powiem Wam w tajemnicy: znam rozwiązanie Waszych dylematów 😉

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Marek Koenner w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 2 comments… read them below or add one }

  CHDE 20 maja, 2014 o 13:33

  Wszelkie rozwiązania informatyczne niejednokrotnie ułatwiają życie i ograniczają papieriadę, jednak w pewnych kwestiach lepiej mieć ten papier (tzw. na piśmie).

  Odpowiedz

  m.koenner 20 maja, 2014 o 15:42

  Pełna zgoda 🙂

  Odpowiedz

  Leave a Comment

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Marek Koenner w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Previous post:

  Next post: