Dr Marek Koenner

radca prawny

Jestem radcą prawnym i specjalizuję się w prawie medycznym. Ale pomoc prawną świadczę podmiotom leczniczym i lekarzom w różnych sferach ich działalności...
[Więcej >>>]

O autorze

 

Jestem radcą prawnym i specjalizuję się w prawie medycznym. Ale pomoc prawną świadczę podmiotom leczniczym i lekarzom w różnych sferach ich działalności. W ramach tej współpracy doradzam zarówno w bieżącej działalności, jak i w przypadku jednorazowych zdarzeń, w szczególności w przekształceniach i sporach. Głównie doradzam prywatnym podmiotom, ale wśród klientów mojej Kancelarii Medycznej znaleźć można również SPZOZ-y.

W większości podmiotów zarządzającymi są sami lekarze, równocześnie leczący pacjentów. Konflikt interesów może się pojawić również na linii: podmiot leczniczy – lekarz. W przeważającej ilości spory, które muszą toczyć podmioty lecznicze, powstają jednak w relacjach z Narodowym Funduszem Zdrowia czy pacjentami.

Wielu z tych problemów można uniknąć. Kancelaria Medyczna Koenner zajmuje się nie tylko rozwiązywaniem już powstałych konfliktów, ale również działaniami prewencyjnymi. Kluczowym produktem Kancelarii jest Audyt Bezpieczny Lekarz, którego efektem jest wprowadzenie nowych procedur polegających w szczególności na dopracowaniu uzyskiwania zgód pacjentów na leczenie.

Oprócz zajęć zawodowych mój czas zajmuje głównie rodzina: żona Agnieszka i dzieci: Jakub, Maja i Jan. Czasem udaje mi się wyrwać jeszcze parę chwil na doskonalenie języków obcych albo jakąś książkę (kryminał, ale często też książkę historyczną). Z rodziną wyruszam też – tak często, jak to możliwe – na wyprawy rowerowe po Kaszubach. Gdybym miał więcej wolnego czasu, to na pewno częściej wędrowałbym po górach.