Państwo bezprawia PiS

Marek Koenner04 marca 2017Komentarze (0)

Muszę się z czegoś wytłumaczyć. Swego czasu dokonałem wpisu o końcu państwa prawa. A następnie go usunąłem. I bynajmniej nie ze strachu, że część potencjalnych klientów odwróci się od mojej kancelarii. Uznałem po prostu, że nie jest to właściwe miejsce. No bo blog o prawie medycznym w końcu powinien dotyczyć kwestii merytorycznych, prawda? A jeżeli już nie w ścisłym znaczeniu, to jednak jakoś z nimi powiązanych.

Ale dzisiaj, kiedy dokonuje się kolejny akt rozwalania państwa prawa. Kiedy atakuje się sądy. W sposób prymitywny i prostacki. Nie można już tego przemilczeć.

Zresztą również lekarze (i biznes medyczny) też to czują. Kiedyś (choć nie tak dawno) sprawa dr Mirosława Garlickiego. Cała skandaliczna sprawa prof. Dariusza Dudka z Krakowa.

Co chwila spotykam się ze sprawami prowadzonymi przez prokuratorskie komórki do spraw błędów medycznych.

Do tego padają propozycje nienaukowych rozwiązań w medycynie formułowane w MZ. I jeszcze karanie 25-letnią odsiadką za fałszerstwa w VAT.

Populizm i demagogia.

I mimo, że z radością obserwuję poparcie zdecydowanej (chyba) większości środowisk profesjonalnych prawników, dla obrony Trybunału Konstytucyjnego, Sądu Najwyższego, i niezależnego i niezawisłego sądownictwa (mimo wszystkich jego wad), to z drugiej strony wciąż spotykam a to  na Facebooku, a to w realu, osoby z tytułami zawodowymi, których poglądy są bliskie nowej władzy.

Prawdę mówiąc, nie chcąc ich obrażać, nie mam odpowiedzi na pytanie: jak można? Jak można nie rozumieć tej propagandy? Jak można nie rozumieć, że właśnie od tego – że inaczej traktowany jest członek władzy i rządzącej partii lub jego znajomy niż każdy inny obywatel – się niedawno (bo zaledwie 28 lat temu) uwolniliśmy.

Jak można nie rozumieć, że pomimo wielu niedoskonałości i wad, ten system działa!

Niedawno na jednej z konferencji przysłuchiwałem się propozycjom MS w zakresie zmian w procedurze cywilnej. I duża część z nich była naprawdę sensowna. Ale oznaczała jedno: więcej swobody dla sędziego. A jak można dać więcej swobody bez zaufania i bez budowania autorytetu sędziego?

Nie da się zbudować sprawnego państwa bez niezależnych i niezawisłych sądów!

Jedna osoba (skądinąd ciekawe jest to obserwować na własne oczy – tak budował się faszyzm i komunizm; nic nie zmieniało się w 1 dzień, w 1 miesiąc, a nawet w 1 rok) nie może decydować o kształcie prawa, instytucji i systemów w państwie. Ani w ochronie zdrowia ani w wymiarze sprawiedliwości.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: 537 404 455e-mail: kontakt@kancelaria-koenner.pl


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/emarketi/domains/prawodlalekarza.pl/public_html/wp-content/themes/thesis_184/lib/classes/comments.php on line 43

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Marek Koenner Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Marek Koenner z siedzibą w Gdyni.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem kontakt@kancelaria-koenner.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: