Ordynacja leków a aktualna wiedza medyczna

Marek Koenner02 kwietnia 2015Komentarze (0)

Zawsze ten sam problem – ze znalezieniem czasu na pisanie na blogu. Ale słusznie zwrócono mi uwagę, żeby się jednak wytłumaczyć. Prowadzę bowiem właśnie serię szkoleń dla kardiologów dotyczącą problemu ordynacji leków w kontekście aktualnej wiedzy medycznej.

To bardzo poważne zagadnienie rodzące wiele emocji.

Dość na teraz powiedzieć, że zarówno w przypadku kardiologii, jak i każdego działania medycznego, podanie leku „słabszego”, czy bardziej (ale niewystarczająco) precyzyjnie: niezgodnie z aktualnymi wytycznymi, będzie błędem  zarówno sensu stricto medycznym, czyli błędem terapeutycznym, jak też najprawdopodobniej błędem organizacyjnym polegającym na nieuzyskaniu poinformowanej zgody pacjenta.

Bo gdyby pacjent został należycie poinformowany o alternatywnym leczeniu oraz o tym, że zgodnie z wytycznymi pierwszeństwo ma określony lek, to dopiero wówczas podjąłby  świadomą decyzję o leczeniu tym, a nie innym, lekarstwem. I bardzo często mogłoby się okazać, że cena jednak nie gra roli.

Choć zawsze każda taka sytuacja musi być oczywiście analizowana ad casum.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: 537 404 455e-mail: kontakt@kancelaria-koenner.pl


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/emarketi/domains/prawodlalekarza.pl/public_html/wp-content/themes/thesis_184/lib/classes/comments.php on line 43

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Marek Koenner Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Marek Koenner z siedzibą w Gdyni.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem kontakt@kancelaria-koenner.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: