Dokumentacja medyczna – kupić nowe oprogramowanie czy nie

Marek Koenner03 stycznia 20142 komentarze

Nowy rok, a temat stary. Mimo, że uległ zmianie termin obowiązkowego wdrożenia dokumentacji medycznej prowadzonej w formie elektronicznej, nie oznacza to, że nie powinniśmy zastanowić się nad jej wprowadzeniem.

Powinniśmy też ciągle pamiętać o samym prowadzeniu dokumentacji, w szczególności w kontekście problemu: dokumentacja medyczna a zgoda pacjenta. Polecam nieustająco mój Poradnik, a właściwie jego pierwszą część dotyczącą właśnie tego zagadnienia.

Pojawia się również inny problem. Jak informuje Okręgowa Izba Lekarska w Gdańsku na swojej stronie internetowej żaden z przetestowanych, a oferowanych obecnie na rynku, programów do prowadzenia elektronicznej dokumentacji medycznej,  nie spełnia wymogów nowych przepisów ani innych oczekiwań, które postawili przed nimi członkowie Zespołu Elektronicznej Dokumentacji Medycznej przy OIL w Gdańsku.

W takim razie: kupować nowe programy czy czekać? Sądzę, że powinna to być decyzja bardziej zależna od stopnia rozwoju naszej praktyki. Zapewne wszystkie te programy, które obecnie funkcjonują na rynku (a na pewno te renomowanych firm) zostaną dopracowane.

Jeżeli jednak możemy poczekać, to warto się rozejrzeć i dokładniej przyjrzeć, czy któryś z tych programów spełnia wymogi nowych przepisów.

Wkrótce w Bazie wiedzy zamieszczę wykaz aktualnych przepisów dotyczących dokumentacji medycznej w ogóle, a w szczególności elektronicznej dokumentacji medycznej.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: 537 404 455e-mail: kontakt@kancelaria-koenner.pl

{ 2 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

EEG 21 stycznia, 2014 o 12:12

Warto upewnić się że programy spełniają wymogi nowych przepisów.

Odpowiedz

m.koenner 28 stycznia, 2014 o 19:51

Zgadza się 🙂

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Marek Koenner Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Marek Koenner z siedzibą w Gdyni.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem kontakt@kancelaria-koenner.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: