Dokumentacja medyczna – kontrola NFZ

Marek Koenner03 października 2014Komentarze (0)

Dzisiaj ze zdziwieniem przeczytałem informację o błędnych wpisach w dokumentacji medycznej (co do ordynacji leków) wykrytych w wyniku kontroli NFZ (Newsletter ABC, oprac. M. Okoniewska).

Wskazano w nim m.in. na „nieprawidłowości w zakresie prowadzenia dokumentacji medycznej, polegające na braku wpisów dotyczących porady ambulatoryjnej, wywiadu lekarskiego, wyników badań diagnostycznych, zaordynowanych leków oraz wystawionych recept, brak diagnozy, rozpoznania choroby, problemu zdrowotnego, urazu, których lek dotyczy – brak potwierdzenia zasadności ordynacji leków.”

Skala problemu jest duża, skoro uchybienia stwierdzono w 137 na 157 przeprowadzonych kontroli w II kwartale 2014 r.

Jak wiadomo te błędy mogą skutkować problemami nie tylko w relacji z NFZ (kary umowne), ale przede wszystkim w procesach o błędy medyczne.

Warto zatem przypomnieć: dokumentacja medyczna może albo pogrążyć albo uratować.

Kluczowy dowód w sprawie, jakim jest opinia biegłego (biegłych) w sprawie opiera się zasadniczo na dokumentacji medycznej.

Czym więcej wpiszemy, tym lepiej!

 

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: 537 404 455e-mail: kontakt@kancelaria-koenner.pl


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/emarketi/domains/prawodlalekarza.pl/public_html/wp-content/themes/thesis_184/lib/classes/comments.php on line 43

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Marek Koenner Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Marek Koenner z siedzibą w Gdyni.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem kontakt@kancelaria-koenner.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: