Debata: Jak tu począć

Marek Koenner21 września 20152 komentarze

Przyznaję, że od dawna nie mogłem odnaleźć weny (a może raczej czasu) na sensowne wpisy. Teraz również krótko. Zapraszam na debatę, o której można przeczytać tu: https://www.facebook.com/events/1489571321360602/

„Tematy przewodnie debaty:

1. Dla kogo dobrze, dla kogo źle
Ustawa o leczeniu niepłodności wchodzi w życie 1 listopada 2015 roku. To okazja, by wspólnie się zastanowić, jak wpłynie na funkcjonowanie klinik leczenia niepłodności, co zyskają (a może stracą) pacjenci, jak należy interpretować niejasne przepisy.
To także dobry moment, by porozmawiać o sytuacji kobiet samotnych, które w świetle nowego prawa nie będą mogły korzystać z procedur in vitro oraz o zasadności wprowadzania limitów wiekowych par podchodzących do zapłodnienia pozaustrojowego.

2. Jeśli nie in vitro to co?
Słuchając dyskusji o in vitro można odnieść wrażenie, że to tylko jedna z wielu możliwości leczenia niepłodności. Czy jednak istnieją innealternatywy? Czy świat może poradzić sobie z plagą niepłodności bez stosowania metod wspomaganego rozrodu?
Niepłodność stała się jednym z największych wyzwań medycyny XXI wieku. Warto porozmawiać, jakie nowe terapie i metody mogą pojawić się w przyszłości, a także co zrobić, by metody wspomaganego rozrodu stały się dostępniejsze, bezpieczniejsze i tańsze.

3. Tajemnica tykającego zegara
Profilaktyka i programy wczesnego wykrywania raka odmieniają onkologię. Czy w przypadku niepłodności także warto prowadzić uświadamiające kampanie i akcje społeczne? Jeśli tak, do czego chcemy namawiać Polaków – do badania nasienia i rezerwy jajnikowej, wcześniejszego macierzyństwa, czy może zdrowszego trybu życia? Czy medycyna może pomóc zachować płodność, w sytuacji gdy rodzicielstwo musimy odłożyć na później?”

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: 537 404 455e-mail: kontakt@kancelaria-koenner.pl

{ 2 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Wojtek Rudzki - spolkacywilna.info Wrzesień 23, 2015 o 11:10

Oby tylko debata w pierwszych dwóch punktach nie powodowała podobnych emocji, jak miało to miejsce w trakcie pamiętnej debaty w senacie.

Odpowiedz

m.koenner Wrzesień 23, 2015 o 15:13

Z uwagi na skład dyskutujących, to ryzyko nie ma szans się pojawić. Pozdrawiam

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Marek Koenner Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Marek Koenner z siedzibą w Gdyni.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem kontakt@kancelaria-koenner.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: